Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malá cena Brna a závod Sezimovo Ústí

19. 10. 2010

 

„MALÁ CENA BRNA“ a ZÁVOD SEZIMOVO ÚSTÍ
   
          Oddíl sportovní gymnastiky Pelhřimov se pravidelně připravuje a zúčastňuje závodů. V sobotu 16.10. 2010 se přijel rvát o úspěchy hned na dvě horké půdy a to nejen do moravské metropole BRNO ve starší kategorii, ale i do jihočeského SEZIMOVA ÚSTÍ v kategorii mladší.
           Název „Malá cena Brna“ je více než výstižný, jelikož tento 9.ročník nebyl podpořen ani tak kvantitou závodnic jako spíše kvalitou. Moravská Slávie tedy upoutala diváky tohoto sportovního odvětví množstvím moravských klubů, děvčata z Rosic, Šumperka, Prostějova a Brna zde předváděla krásná gymnastická čísla.
           Naše závodnice Zlatka Vratišovská se těší z dobré formy a přenesla jí i do závodu zde v Brně, když ve dvojboji složeném z kladiny a prostných obsadila 5.místo. Ovšem naše další svěřenkyně se prezentovali velice slušně, když se na celkově 8.místě „ubytovala“ Anička Malinková a hned o pozici za ní (tedy 9.místo) obsadila Karolínka Šafářová.
           Kategorii žákyně B reprezentovali dvě naše nejstarší závodnice Lucie Jiříková a Eliška Hašková. Lucie Jiříková předvedla poměrně kvalitní výkon, který sice ke zlatu nevedl, ale i při tak veliké konkurenci byla bronzová medaile za 3.místo dostatečnou odměnou. Bojovný výkon a snaha Elišky Haškové bohužel stačila jen 21.místo, nicméně jak se říká: „Není důležité vyhrát nýbrž se zúčastnit.“  
 
          Zatímco starší část oddílu SG Pelhřimov závodila v Brně v té samé době zápolily mladší přípravky na závodech pořádaných Spartakem Sezimovo Ústí. Závodu se zúčastnil i jeden náš chlapec, bohužel pouze jeden, protože zbytek chlapců onemocnělo a tak se osamocený Tadeáš Valenta musel závodem probojovat sám a nevedl si věru zle, ba naopak 3.místo v Tadeášově podání bylo velikým překvapením a obrovsky nás potěšilo.
          V nejstarší přípravce se umístila na 5.místě Anička Dohnalová. Následně pak na scénu přišli ročníky 2004, když 11.místo obsadila Rousková Alžběta. Na 16. místě se umístila Šálková Vendulka.
          Úplně nejmenší gymnastky Karolínka Tůmová a Klárka Říšská cvičily taktéž velmi pěkně a zejména krásná sestava na kladině vynesla Karolínce Tůmové 14. Místo. Klárka Říšská se umístila na 18.pozici.

          Závěrem se konal závod „Šplhavec“ , kdy si došplhala pro 3.místo Anička Dohnalová

 
 

 

Portrét


Fotoalbum

Archiv

Kalendář
<< duben / 2019 >>